en de
Rezerwacje
Wybrano: 0
Twoje rezerwacje
Poznaj nas z innej strony. Piszą o nas:

Kiedy rezerwować wakacje w Polsce żeby najwięcej zaoszczędzić?

Start-up, platforma rezerwacyjna apartamentów wakacyjnych nad morzem i w górach, VacationClub™ podsumowuje wyniki sezonu letniego nad polskim morzem i podpowiada, kiedy rezerwować wakacje w Polsce, aby zapłacić jak najmniej.

Ceny za pobyty wakacyjne w górach i nad Bałtykiem w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosły średnio o 10 proc. Ma to związek przede wszystkim z obecną sytuacją gospodarczą, a także powszechnym wzrostem kosztów energii, pracy i produktów spożywczych. Bezpośrednio przełożyło się to na nieco droższe pobyty wakacyjne. Jednakże ceny w polskich górach i nad morzem są dalej dużo niższe niż na zachodzie i w typowych międzynarodowych destynacjach turystycznych, porównując oferty zakwaterowania o podobnym standardzie.

Polacy kochają Bałtyk i górskie rejony naszego kraju, co udowadnia kolejna statystyka. Obłożenie w apartamentach wakacyjnych nad morzem i w górach zgromadzonych na platformie VacationClub™ wyniosło w tym roku średnio 90 proc., a weekendy były w pełni wyprzedane. Podobna sytuacja miała miejsce w hotelach 4 i 5-gwiazdkowych w Kołobrzegu czy Świnoujściu, gdzie obłożenie było ponad 90 proc.

Najciekawszy jednak jest timeline dokonywania rezerwacji przez Gości. Bo, to kiedy dokładnie rezerwujemy pobyty przekłada się na to, ile za nie finalnie zapłacimy.

- Dalej obserwujemy utrzymujący się od kilku sezonów trend wzrostu rezerwacji składanych na ostatnią chwilę, tj. rezerwacje last minute. Wynika to przede wszystkim z lifestyle’u naszych Gości, większej ich elastyczności i mobilności, a co za tym idzie decydowaniu się na wyjazd ad hoc – komentuje Krystyna Wróblewska, founderka start-upu VacationClub™.

Polacy rezerwują wakacje na ostatnią chwilę, licząc na niższą cenę, jednak powoduje to, że płacą finalnie więcej, niż gdyby zrobili to z większym wyprzedzeniem. Kiedy zdecydujemy się na rezerwacje wakacji w ofercie first minute, czyli już w marcu zapłacimy o 30 proc. taniej niż gdybyśmy zrobili to w szczycie sezonu na ostatnią chwilę. Liczby nie kłamią. Przykładowo, za tygodniowy pobyt w nadmorskim apartamencie wakacyjnym dla rodziny 2+2, Gość który dokonał rezerwacji w marcu 2019 zapłacił za cały pobyt 3200 zł, ten w czerwcu 3800 zł, natomiast w lipcu ten sam pobyt w ofercie last minute kosztował już 4600 zł. Analogiczna różnica ceny pobytu nad Bałtykiem była w przypadku hotelu 4 czy 5-gwiazdkowego.

Jak widać każda z ofert rządzi się własnymi prawami, ale wniosek jest jeden, im wcześniej rezerwujemy więcej zaoszczędzimy.

baltyk-w-modzie-interia-2019
Uzupełnieniem oferty hotelowej stają się liczne wakacyjne apartamenty na wynajem, przyciągające inny segment turystów. To głównie kilkuosobowe rodziny lub grupy przyjaciół. - Obserwujemy także dużo większą spontaniczność wśród naszych gości - komentuje Krystyna Wróblewska przedstawicielka VacationClub.pl.

interia.pl

2 stycznia 2019
zima-za-oknem-a-hotelarze-szykuja-sie
Urlopowiczów nad polskie morze przyciąga nie tylko sezon letni – wynika z danych zgromadzonych przez VacationClub.pl.

polskieradio.pl

4 stycznia 2019
zdrojowa-i-vacationclub-podsumowuja-ferie
Nad polskim morzem utrzymuje się dobra koniunktura turystyczna, a tegoroczna zima pod względem liczby turystów jest porównywalna do poprzedniej – wynika z danych serwisu rezerwacyjnego VacationClub.pl.

horecanet.pl

6 marca 2019
zima-nad-morzem-wedlug-vacation-club
Zima nad morzem według VacationClub.pl.

rynek-turystyczny.pl

6 marca 2019
apartamenty-wakacyjne-nad-morzem
Na tygodniowy pobyt w dobrym hotelu czteroosobowa rodzina przeznaczyła w tym roku średnio 3000 złotych. Dwa razy mniej – bo ok. 1500 złotych – trzeba było zapłacić za wynajęcie apartamentu - wynika z danych serwisu rezerwacyjnego VacationClub.pl.

propertyinwestycje.pl

7 marca 2019
34-mln-turystow-w-polskich-obiektach
34 mln turystów w polskich obiektach w 2018 roku.

horecanet.pl

8 kwietnia 2019
ile-kosztuje-wielkanoc-i-majowka
VacationClub: Ile kosztuje Wielkanoc i majówka nad polskim morzem?

horecanet.pl

19 kwietnia 2019
majowka-polakow-gory-czy-morze
Majówka Polaków: Góry czy morze?

interia.pl

30 kwietnia 2019
W-tym-roku-wypoczynek-w-kraju-bedzie-nieco-drozszy
W tym roku wypoczynek w kraju będzie nieco droższy, a większość Polaków planuje wakacyjny wypoczynek na ostatnią chwilę, w maju, a nawet w czerwcu – wynika z danych zgromadzonych przez VacationClub.pl.

polskieradio.pl

7 czerwca 2019
morze-wygrywa-z-gorami
Urlopowe cele Polaków. Morze wygrywa z górami, a najpopularniejszym miesiącem na wakacyjny wypoczynek pozostaje, niezmiennie jak w poprzednich latach, lipiec – wynika z danych platformy rezerwacyjnej VacationClub.pl.

propertyinwestycje.pl

19 czerwca 2019
inwestorzy-wlasciciele-dyrektorzy-prezesi-i-kupcy-potwierdzeni-na-xiii-forum-profit-hotel-2018
Właściciele, inwestorzy, prezesi i dyrektorzy związani z branżą hotelarską na XIII Forum Profit Hotel 2018. Na liście obiektów i marek będących uczestnikami wydarzenia, pionier na rynku apartamentów wakacyjnych w Polsce, VacationClub.

horecanet.pl

19 listopada 2018
krystyna-wroblewska-panelistka-xiii-forum-profit-hotel-201
Założycielka startupu VacationClub, Krystyna Wróblewska weźmie udział w dyskusji pt.: „Hotelarstwo 2.0 – koncepty, technologie, relacje” podczas XIII Forum Profit Hotel 2018. Tegoroczna edycja odbędzie się 12 grudnia w Warsaw Marriott Hotel.

horecanet.pl

25 listopada 2018
krystyna-wroblewska-vacationclub-stworzyl-nowysegment-rynku
Za pośrednictwem smartfona dokonywanych jest nawet o 1/3 więcej rezerwacji niż roku temu – wynika z danych zgromadzonych przez Vacation Club.

propertynews.pl

28 listopada 2018
wakacje-nad-morzem-turysci-rezerwuja-glownie-online-szybko-przybywa-rezerwacji-przez-urzadzenia-mobilne
Za pośrednictwem smartfona dokonywanych jest nawet o 1/3 więcej rezerwacji niż roku temu – wynika z danych zgromadzonych przez Vacation Club.

Ceo.com.pl

27 sierpnia 2018
darmowe-mapy-dla-turystow-na-pomorzu-zachodnim
Bezpłatne przewodniki po nadbałtyckich kurortach dystrybuowane przez Vacation Club rozchodzą się jak świeże bułeczki – potwierdza z uśmiechem prezes platformy rezerwacyjnej, Krystyna Wróblewska.

horecanet.pl

24 sierpnia 2018
noclegi-jednym-kliknieciem-zyskuja-napopularnosci
Aż 65 proc. wakacyjnych rezerwacji nad polskim morzem odbywa się przez Internet, a oczekiwania turystów coraz rzadziej rozmijają się z rzeczywistością – potwierdza Krystyna Wróblewska, założycielka VacationClub.

propertynews.pl

20 sierpnia 2018
Wakacje-przez-smartfona
Coraz więcej wakacyjnych rezerwacji dokonywanych jest za pośrednictwem smartfonów, które umożliwiają szybkę rezerwację w ostatniej chwili – wynika z danych Vacation Club.

inwestycje.pl

20 sierpnia 2018
bezplatne-mapy-na-miejskim-promie
Na miejski prom w Świnoujściu trafił stojak z ogólnodostępnymi, bezpłatnymi mapami nadmorskich kurortów. Stojak ustawiła Zdrojowej Invest zarządzająca Vacation Club.

swinoujskie.info

9 sierpnia 2018
wakacje-nad-baltykiem-sa-tansze-o-20-proc
Polska oferuje coraz bardziej atrakcyjne ceny wakacji. Czteroosobowa rodzina za tygodniowy pobyt w nadbałtyckim apartamencie płaci niecałe 1900 zł.

biznes.interia.pl

1 sierpnia 2018
Polacy coraz chętniej wybierają wakacje nad Bałtykiem. Kuszą ich atrakcyjne ceny i wysokie standardy wypoczynku.

strefabiznesu.pl

4 lipca 2018
Atrakcyjne ceny wakacji nad Bałtykiem. Rodzinny pobyt w apartamencie już od 1900zł.

Dziennik

3 lipca 2018
Bałtyk kusi coraz bogatszą ofertą wypoczynku i atrakcyjnymi cenami.

tur-info.pl

2 lipca 2018
Noclegi nad samym Bałtykiem nie powinny nas kosztować w tym roku dużo – przekonuje Krystyna Wróblewska, założyciela VacationClub.

wirtualnemedia.pl

30 czerwca 2018
Zapowiada się udany sezon wakacyjny dla krajowej branży turystycznej. Polskie rodziny coraz chętniej wyruszają nad Bałtyk.

propertynews.pl

28 czerwca 2018
Ceny wynajmu apartamentów nad Bałtykiem są jeszcze bardziej atrakcyjne niż w ubiegłym roku – dowodzi Krystyna Wróblewska, prezes VacationClub.

wgospodarce.pl

28 czerwca 2018
Wzrost segmentu apartamentów wakacyjnych nad Bałtykiem. To odpowiedź na zmieniające się trendy w podróżowaniu – wyjaśnia Krystyna Wróblewska, założycielka VacationClub.

Rzeczpospolita

26 czerwca 2018
Morze atrakcji dla najmłodszych. Udane, rodzinne wakacje nad Bałtykiem bez względu na pogodę.

turystyka24h.pl

20 czerwca 2018
Krystyna Wróblewska opowiada, jak rozwinąć nową firmę zarządzającą apartamentami wakacyjnymi.

Inwestycjewkurortach.pl

14 Marca 2018
Piotr Śliwka dba o rozwój VacationClub, a Żaneta Wicik o sprzedaż i obsługę gości.

Biznesnafali.pl

12 lutego 2018
VacationClub powiększył zespół – dyrektorem rozwoju został Piotr Śliwka.

e-Hotelarz.pl

08 lutego 2018
VacationClub przedstawia swoich pracowników, którymi zarządza turkusowo.

Horecanet.pl

07 lutego 2018
Polscy i zagraniczni turyści coraz chętniej wypoczywają poza sezonem wakacyjnym.

biznes.interia.pl

06 stycznia 2018
Obserwujemy wzrostowy trend w ruchu turystycznym nad polskim Bałtykiem, który w 2018 r. będzie się nadal utrzymywał - podsumowuje VacationClub.

portalsamorzadowy.pl

03 stycznia 2018
Jak wynika z szacunków VacationClub w 2017 r. zainteresowanie turystów polskim morzem było bardzo wysokie.

portalsamorzadowy.pl

29 grudnia 2017
Rządowy program 500 plus pozytywnie wpłynął na ruch turystyczny w Polsce, zwłaszcza nad Morzem Bałtyckim.

propertynews.pl

29 grudnia 2017
Wzrastają oczekiwania polskich turystów: coraz częściej szukają miejsc do wypoczynku o wysokim standardzie, które oferują dodatkowe atrakcje jak kompleksy basenowe czy SPA - wylicza VacationClub.

wirtualnemedia.pl

28 grudnia 2017
Krystyna Wróblewska z nowym konceptem dla branży hotelowej. Plany zakładają stworzenie bazy 1000 miejsc noclegowych do końca 2018 r.

e-Hotelarz.pl

20 grudnia 2017
Ledowa iluminacja VacationClub na budynku Morskiego Oka przyciąga uwagę mieszkańców oraz turystów.

e-KG.pl

26 październik 2017
Analiza rynku inwestycji w apartamenty z komentarzem Krystyny Wróblewskiej, założycielki startupu VacationClub.

Puls Biznesu

16 Sierpnia 2017
Polka z Kołobrzegu wpadła na genialny pomysł połączenia niezależnych apartamentów z usługami cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli.

Polki.pl

02 Sierpnia 2017
Siostra braci Wróblewskich wyprzedziła Airbnb. Wpadła na genialny pomysł połączenia niezależnych apartamentów z usługami cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli.

Horecanet.pl

19 Lipca 2017
Ten start-up rozwiązał największy problem
turystów nad polskim morzem. Koniec z brakiem
morzem ręczników i kiepskimi warunkami.

INN:Poland

17 Lipca 2017
Polka z Kołobrzegu wpadła na genialny pomysł połączenia niezależnych apartamentów z usługami cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli.

StrefyNieruchomości.pl

10 Lipca 2017
Polka z Kołobrzegu wpadła na genialny pomysł połączenia niezależnych apartamentów z usługami cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli.

wGospodarce.pl

3 Lipca 2017
Wakacyjny reset - hotel czy apartament? Jeśli wybieramy się nad morze sami lub z bliską osobą, najdogodniejszy będzie zdecydowanie pobyt w hotelu. Gdy wyjeżdżamy z grupą znajomych lepszą opcją będzie wynajem apartamentu wakacyjnego.
Lipiec 2019
Krystyna Wróblewska z nowym konceptem dla branży hotelowej. Plany zakładają stworzenie bazy 1000 miejsc noclegowych do końca 2018 r.

e-Hotelarz.pl

20 Grudzień
VacationClub przedstawia swoich pracowników, którymi zarządza turkusowo.

Horecanet.pl

07 lutego 2018
Polscy i zagraniczni turyści coraz chętniej wypoczywają poza sezonem wakacyjnym.

biznes.interia.pl

06 stycznia 2018
Obserwujemy wzrostowy trend w ruchu turystycznym nad polskim Bałtykiem, który w 2018 r. będzie się nadal utrzymywał - podsumowuje VacationClub.

portalsamorzadowy.pl

03 stycznia 2018
Jak wynika z szacunków VacationClub w 2017 r. zainteresowanie turystów polskim morzem było bardzo wysokie.

portalsamorzadowy.pl

29 grudnia 2017
Rządowy program 500 plus pozytywnie wpłynął na ruch turystyczny w Polsce, zwłaszcza nad Morzem Bałtyckim.

propertynews.pl

29 grudnia 2017
Wzrastają oczekiwania polskich turystów: coraz częściej szukają miejsc do wypoczynku o wysokim standardzie, które oferują dodatkowe atrakcje jak kompleksy basenowe czy SPA - wylicza VacationClub.

wirtualnemedia.pl

28 grudnia 2017
Krystyna Wróblewska z nowym konceptem dla branży hotelowej. Plany zakładają stworzenie bazy 1000 miejsc noclegowych do końca 2018 r.

e-Hotelarz.pl

20 grudnia 2017
Ledowa iluminacja VacationClub na budynku Morskiego Oka przyciąga uwagę mieszkańców oraz turystów.

e-KG.pl

26 październik 2017
Analiza rynku inwestycji w apartamenty z komentarzem Krystyny Wróblewskiej, założycielki startupu VacationClub.

Puls Biznesu

16 Sierpnia 2017
Polka z Kołobrzegu wpadła na genialny pomysł połączenia niezależnych apartamentów z usługami cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli.

Polki.pl

02 Sierpnia 2017
Siostra braci Wróblewskich wyprzedziła Airbnb. Wpadła na genialny pomysł połączenia niezależnych apartamentów z usługami cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli.

Horecanet.pl

19 Lipca 2017
Ten start-up rozwiązał największy problem
turystów nad polskim morzem. Koniec z brakiem
morzem ręczników i kiepskimi warunkami.

INN:Poland

17 Lipca 2017
Polka z Kołobrzegu wpadła na genialny pomysł połączenia niezależnych apartamentów z usługami cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli.

StrefyNieruchomości.pl

10 Lipca 2017
Polka z Kołobrzegu wpadła na genialny pomysł połączenia niezależnych apartamentów z usługami cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli.

wGospodarce.pl

3 Lipca 2017
Krystyna Wróblewska z nowym konceptem dla branży hotelowej. Plany zakładają stworzenie bazy 1000 miejsc noclegowych do końca 2018 r.

e-Hotelarz.pl

20 Grudzień
Siostra braci Wróblewskich wyprzedziła Airbnb. Wpadła na genialny pomysł połączenia niezależnych apartamentów z usługami cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli.

Świat Hoteli

Czerwiec-Lipiec 2017
Krystyna Wróblewska podsumowuje miniony sezon zimowy nad Bałtykiem – nad polskie morze przyjechało aż 7% turystów więcej niż w zeszłym roku.

Rzeczpospolita

26 marca 2018
Wywiad z Krystyną Wróblewską – o koncepcji VacationClub, zmianie trendów w branży i planach rozwojowych.

Świat Hoteli

Luty-Marzec 2018
 

Radio ZET - 03.01.2017

VacationClub podsumowuje: w największych kurortach na Pomorzu Zachodnim w 2017 r. połowę wszystkich rezerwacji dokonali obcokrajowcy.

Radio ZET - 03.01.2017

Polskie nadmorskie kurorty w 2017 roku najchętniej odwiedzali Niemcy, ale też Duńczycy, Szwedzi, Norwegowie oraz Brytyjczycy.
Jesteśmy startupem, więc nie ma u nas utartych korpo-schematów. Stawiamy na otwartość i wzajemne inspirowanie się do wspólnego budowania siły VacationClub.
To jest wersja dev!
vacationclub.pl