en de
Rezerwacje
Wybrano: 0
Twoje rezerwacje

VacationClub CityGuide

Świnoujście

img

Latarnia Morska

ul. Bunkrowa

Rozbłysła w 1857 roku i jest najwyższą latarnią morską nad Bałtykiem. W całości wykonana jest z cegły, a na szczyt prowadzi aż 308 krętych schodów.

img

Plaża w Świnoujściu

Łączna długość plaży to aż 10 km. Niezmiennie od 2006 roku otrzymuje prestiżową Niebieską Flagę, która jest potwierdzeniem czystości i bezpieczeństwa kąpieliska. Plaża w Świnoujściu jest największą plażą na polskim Wybrzeżu.

img

Fort Gerharda (Wschodni)

Gratka dla fanów militariów i nadmorskich fortyfikacji. Jeden z kilku fortów Twierdzy Świnoujście i najlepiej zachowany fort nadbrzeżny z czasów pruskich. Położony jest w pobliżu latarni morskiej, we wschodniej części Świnoujścia. Pełnił funkcję obronną, a obecnie ma tutaj swoją siedzibę
Muzeum Obrony Wybrzeża.

img

Woliński Park Narodowy

Pierwszy w Polsce park morski, w którym pod ochroną znajduje się nie tylko ekosystem leśny, ale również ekosystem wodny. Ochroną obejmuje największą polską wyspę – Wolin, wody przybrzeżne Bałtyku, archipelag wysp w delcie Świny i otaczające je wody Zalewu Szczecińskiego. Szczególne walory parku to: najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego i lasy bukowe.

img

Falochrony

Historia świnoujskich falochronów sięga I połowy XIX w. Zbudowane z kamienia, składają się z dwóch części – zachodniej o długości 250 m, zakończonej Stawą Młyny oraz wschodniej o długości 1200 m. Po obu falochronach wiodą malownicze trasy spacerowe.

img

Surfing, windsurfing, kitesurfing

Świnoujście to bardzo dobre miejsce na naukę coraz popularniejszych w Polsce sportów wodnych. Fani surfingu, windsurfingu oraz kitesurfingu mogą liczyć tutaj na dobre wiatry i wymagające fale. Na plaży znajdują się profesjonalne szkoły i wypożyczalnie ze sprzętem.

img

Aleja Baltic Park Molo

Najbardziej reprezentacyjny deptak w Świnoujściu otwarty w 2017 roku. Liczne kawiarnie, restauracje, klub muzyczny i aquapark przyciągają turystów o każdej porze dnia. Na deptaku znajduje się fontanna multimedialna, która umila czas spacerowiczom.

Kołobrzeg

VacationClub CityGuide

Świnoujście

VacationClub CityGuide

Mielno & Gąski

VacationClub CityGuide

Ustronie Morskie & Sianożęty

VacationClub CityGuide

Szklarska Poręba & Karpacz

VacationClub CityGuide