en de
Rezerwacje
Wybrano: 0
Twoje rezerwacje

VacationClub CityGuide

Kołobrzeg

img

Latarnia Morska

ul. Morska 1

Latarnia morska po raz pierwszy rozbłysła w 1666 roku. Kilkukrotnie przebudowana wieża obecnie ma 26 m, a jej światło widać z odległości niemal 30 km. Latarnia otwarta jest dla zwiedzających – można z niej podziwiać nie tylko Bałtyk, ale też piękną panoramę Kołobrzegu.

img

Pomnik zaślubin Polski z Morzem

bulwar Jana Szymańskiego

Pomnik, zlokalizowany tuż przy nadmorskim deptaku, zaprojektował Wiktor Tołkin. Upamiętnia zaślubiny z morzem żołnierzy I Armii Wojska Polskiegoz 18 marca 1945 roku. Legenda głosi, że wystarczy przejść pod pomnikiem na bezdechu, aby spełniło się wcześniej pomyślane życzenie.

img

Park Linowy

ul. Solna 1

Do dyspozycji Gości jest 8 tras zróżnicowanych pod względem trudności, długości oraz liczby przeszkód. Łącznie wszystkie trasy to prawie 1500 m znakomitej zabawy urozmaiconej 115 przeszkodami. Park czynny jest od1 maja do 30 października.

img

Amfiteatr

ul. Fredry 1

Amfiteatr zwany jest też Fortem Wilczym. Zaprojektowany w celu ochrony portu kołobrzeskiego został przebudowany w 1925 roku. W trakcie II Wojny Światowej w 1945 roku zorganizowano tutaj punkt obronny miasta. Obecnie w Amfiteatrze odbywają się duże plenerowe koncerty oraz jeden z najpopularniejszych w Polsce festiwali muzyki elektronicznej – Sunrise Festival.

img

Kołobrzeskie Molo

bulwar Jana Szymańskiego

Pierwsze molo w Kołobrzegu powstało w 1881 roku. Drewniana, 100-metrowa konstrukcja w kształcie litery T została doszczętnie zniszczona w czasie II Wojny Światowej. Odbudowano je w 1971 roku – wtedy też powstała przystań dla małych statków wycieczkowych, skąd można popłynąć w krótkie rejsy widokowe. Obecnie molo ma długość 220 m i szerokość 9 m, a pomost spacerowy znajduje się na wysokości około 4,5 m n.p.m. Po zmroku molo mieni się wszystkimi kolorami tęczy.

img

Najstarszy Most Żelazny

róg ul. Łopuskiego, ul. Rzecznej i ul. Frankowskiego

Jest jedynym mostem w Kołobrzegu, który przetrwał obie wojny światowe. Metalowe balustrady zdobią po obu stronach kotwice z wykutą datą budowy – 1900 r.

img

Bazylika konkatedralna

ul. Mariacka 5

Gotycka Bazylika Konkatedralna (Kolegiata) pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kołobrzegu stoi w samym centrum Starego Miasta. Zrujnowana podczas działań wojennych niedługo po ich zakończeniu została odbudowana. Jednym z najstarszych i najcenniejszych eksponatów świątyni jest 4-metrowy, odlany z brązu siedmioramienny świecznik z 1327 roku.

img

Budynek Poczty

róg ul. Armii Krajowej i ul. Dworcowej

Neogotycki budynek poczty powstał w 1884 roku. Po zniszczeniach II Wojny Światowej znalazł się wśród 5% ocalałych w Kołobrzegu budynków. Jego najciekawszym detalem architektonicznym są umieszczone na gzymsach krasnale, które według lokalnej legendy przynoszą szczęście. Przechodząc obok, warto popatrzeć w górę i znaleźć 10 małych figurek.

img

Ratusz Miejski

ul. Armii Krajowej 12

Pierwszy kołobrzeski ratusz stanął na Rynku w 1380 roku. Był prawdziwą perłą architektury hanzetyckiej i cieszył mieszkańców miasta aż do początku XIX wieku, wtedy to w wyniku oblężenia został w większości zniszczony.Na jego ruinach, w latach 30. XIX wieku, wybudowano nowy. Neogotycka budowla powstała według projektu Karola Fryderyka Schinkla.

img

Ekopark Wschodni

To użytek ekologiczny, który rozciąga się od Podczela w stronę Bagicza i kończy tuż przed Sianożętami. Jego obszar to około 380 ha. Chroni się tu florę i faunę, głównie lęgowiska ptaków, stanowiska płazów i gadów oraz roślin wodnych i lądowych. Wzdłuż parku ciągnie się ścieżka idealna dla spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów.

img

Wieża Ciśnień

ul. Budowlana 4 A

Ceglana budowla w stylu neogotyckim z roku 1885 powstała równocześnie z nową siecią wodociągową, która pamiętała jeszcze czasy średniowiecza. Woda była pompowana z rzeki Parsęty do ogromnego zbiornika na szczycie wieży, a z niej rozprowadzana do budynków mieszkalnych. Podczas oblężenia Kołobrzegu w marcu 1945 roku, gdy przestały działać pompy, zbiornik zaopatrywał mieszkańców w wodę pitną. Budynek przetrwał wojnę i został ponownie uruchomiony w latach 70. XX wieku.

img

Muzeum Oręża Polskiego

ul. Gierczak 5

« Muzeum powstało w 1963 roku i posiada najbogatszy w Polsce zbiór związany z uzbrojeniem, wyposażeniem i mundurami żołnierzy polskichz okresu I i II Wojny Światowej oraz unikatową kolekcję mundurów oddziałów paramilitarnych. Stała ekspozycja „Dzieje Oręża Polskiego” to ułożona chronologicznie, bogata kolekcja dokumentująca historiępolskiej wojskowości od okresu średniowiecza do współczesności. Wystawę uzupełnia fascynująca ekspozycja plenerowa.

img

Regionalne Centrum Kultury

ul. Solna 1

To centrum życia kulturalnego i społecznego w Kołobrzegu. Działają tutaj grupy i zespoły o profilu muzycznym, teatralnym, recytatorskim, plastycznym i tanecznym. W Centrum funkcjonuje Galeria Sztuki Współczesnej, w której odbywają się wystawy artystów polskich i zagranicznych.

img

Centrala Atrakcji Wojskowych Bastion

ul. Koszalińska 2

Wyjątkowe miejsce, gdzie można kupić wszystko co związanez wojskowością i militariami – od oryginalnych guzików do mundurów,przez kolekcjonerskie modele broni, a nawet czołg! Oprócz zakupów można tu również miło spędzić czas i wybrać się na przejażdżkę wozem bojowym.

img

Oceanarium

al. I Armii Wojska Polskiego 6 C

W kołobrzeskim oceanarium odbywa się prawdziwy festiwal ryb we wszystkich możliwych kolorach i rozmiarach. Do podwodnego świata zapraszają nadymki, mureny, płaszczki, ukwiały, arwany, tropheusy, piranie, piękne skrzydlice, rekiny oraz wiele innych stworzeń, które zachwycają zwiedzających.

img

Kamienny Szaniec

ul. Sułkowskiego 4

Kamienny Szaniec w Kołobrzegu położony jest we wschodniej części miasta w paśmie wydm tuż nad brzegiem morza. To obiekt dawnej Twierdzy Kołobrzeg, aktualnie wykorzystywany do celów rekreacyjnych ‒ znajduje się tu punkt gastronomiczny i dyskoteka.

img

Kula Ziemska

ul. Armii Krajowej 12

Wystarczy jeden palec, aby poruszyć Ziemię i zakręcić (ważącym ponad tonę!) granitowym globem umieszczonym na łożysku wodnym. Fontanna znajduje się przed Ratuszem Miejskim i jest jednym z ulubionych miejsc spotkań Kołobrzeżan. Jej dotknięcie podobno przynosi szczęście.

img

Surfing, kitesurfing, windsurfing

Bałtyk to dobre miejsce dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z surfingiem. Doświadczeni fani tego sportu polecają Kołobrzeg, jako jeden z najlepszych spotów nad Bałtykiem, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym. Fani kitesurfing i windsurfing mogą skorzystać z dobrych warunków panujących nad jeziorem Resko Przymorskie oraz całym wybrzeżu kołobrzeskim.

Kołobrzeg

VacationClub CityGuide

Świnoujście

VacationClub CityGuide

Mielno & Gąski

VacationClub CityGuide

Ustronie Morskie & Sianożęty

VacationClub CityGuide

Szklarska Poręba & Karpacz

VacationClub CityGuide