en de
Rezerwacje
Wybrano: 0
Twoje rezerwacje

VacationClub CityGuide

Ustronie Morskie & Sianożęty

img

Wędkarstwo

 Położenie nad kilkunastokilometrowym odcinkiem wybrzeża oraz między zasobnymi w ryby rzekami – Czerwoną i Parsętą gwarantuje znakomite warunki do połowów. Dodatkowym atutem są trzy nadbałtyckie mola, które znakomicie nadają się do wędkowania. Na żerowiska blisko brzegu wybierają się najczęściej śledzie i płastugi, zwane często flądrami. Na tarło do rzek wpływają z kolei łososie i trocie. Będąc na plaży warto wybrać się na połów z rybakiem, jego łodzią. Oprócz tego w okolicy organizowane są zawody wędkarskie.

img

Park linowy

ul. Graniczna – 15. zejście na plażę

W nadmorskim parku znajduje się 11 tras, w tym 2 szkoleniowe i aż 142 różnorodne przeszkody. Jako jeden z nielicznych parków w Polsce oferuje on przejażdżkę gokartem, jazdę rowerem po linie oraz skok na ziemię z 11 m. Trasy podzielone są wg stopnia trudności – od przeznaczonych dla najmłodszych po trasy dla dorosłych. Najniższe usytuowane są 0,5 m nad ziemią, najwyższe, w koronach drzew, około 13 m nad ziemią. Warto dodać, że z poziomu tych górnych tras rozciąga się widok na morze.

img

Western Park

ul. Kolejowa 108

Park, w którym można poczuć prawdziwy klimat Dzikiego Zachodu. Obejrzeć tu można tipi –indiańskie namioty, oryginalne indiańskie stroje, a także narzędzia codziennego użytku. Oprócz tego zdobyć tu można cenną wiedzę nt. plemion oraz trudów, jakie znosili pierwsi osadnicy na Dzikim Zachodzie. Oryginalne, indiańskie i kowbojskie stroje w jakich przewodnicy oprowadzają gości fantastycznie wpływają na dziecięcą wyobraźnię. Najmłodsi mogą liczyć na znakomitą zabawę – na terenie parku znajduje się m.in. trampolina, plac zabaw oraz równoważnia indiańska, a poza tym wziąć można udział w lekcji tańca kowbojskiego.

img

Pole golfowe

Rusowo 57

Idealne miejsce zarówno do nauki tej eleganckiej dyscypliny sportu, jak i do treningu dla doświadczonych graczy. Oprócz zwykłego pola z 9 dołkami, funkcjonuje tu również "Golf Driving Range", czyli pole treningowe liczące 18 dołków. Na terenie obiektu znajduje się wypożyczalnia profesjonalnego sprzętu oraz strojów. Znakomita przestrzeń do odpoczynku od nadmorskiego zgiełku lub na zorganizowanie integracyjnego, firmowego wyjazdu.

img

Mola

Dwa mola spacerowe o długości około 100 metrów. Jedno zlokalizowane jest w okolicy przystani rybackiej – przedłużenie ul. Rybackiej, drugie pomiędzy ulicami Ku Morzu i Nadbrzeżną. Oprócz tego do dyspozycji turystów jest prywatne molo, zlokalizowane w centralnej części ustrońskiej plaży, obok ulicy Nadbrzeżnej. Ma długość 87 metrów i kończy się tarasem o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych.

img

Dąb Warcisław i Dąb Bolesław

Rosnący zaledwie 7 km od Ustronia Morskiego i Sianożęt dąb szypułkowy Warcisław ma 640 lat, co czyni go 5. najstarszym dębem w Polsce. Ma 720 cm obwodu i 37 m wysokości, a swoje imię zawdzięcza księciu Warcisławowi III, za sprawą którego Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie. W pobliżu Warcisława do niedawna stał niemniej okazały dąb. Bolesław w 2016 r. powalony przez wichurę, ale pozostał na miejscu jako pomnik przyrody.

img

Kino 7D

ul. Chrobrego 20

Kino 7Dmax zaprasza na filmy dla dzieci i dorosłych, które wyświetlane są z efektem 3D, a oprócz tego z efektem dimension, czyli 7D. Widzowie nie tylko oglądają obraz, ale także odczuwają: zapach, powiew powietrza, temperaturę, wibracje, zmiany pozycji, dotyk. Kino 7Dmax to także niesamowite nagłośnienie, które wzmacnia odbiór filmu. Dodatkowym atutem są nowoczesne fotele z możliwością ruchu: do przodu, do tyłu i na boki. Filmy wyświetlane są zarówno dla 2 osób, jak i dla grup zorganizowanych powyżej 16 osób.

img

Lotnisko w Bagiczu

Powstały tuż przed II wojną światową obiekt był pierwotnie bazą dla lotnictwa bombowego, najpierw dla samolotów Junkers Ju 87 Stuka, a później dla samolotów Junkers Ju 86. W czasie wojny stacjonowały tu jednostki Luftwaffe. Obecnie zwiedzać można pozostałości tajemniczych zabudowań wojskowych, a oprócz tego odbywają się tutaj loty widokowe dla turystów. Widoki na Bałtyk i na twierdzę Kolberg z pokładu Cessny 182 na długo zapadają w pamięć. Lotnisko funkcjonuje od kwietnia do października.

img

Ogrody Hortulus

Dobrzyca 76

Ten unikatowy kompleks ogrodów pokazowych tworzony jest z miłości do natury już od ponad 25 lat. Na powierzchni około 5 ha prezentowanych jest 28 połączonych ze sobą w barwną całość ogrodów o różnej stylistyce. Znajdują się tu ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem oraz kulturą różnych narodów: japoński, francuski, śródziemnomorski, angielski, jak również ogród w stylu Antoniego Gaudí. Podziwiać tu można również kolekcję roślin rzadko występujących w Polsce.

img

Farma wiatrowa Tymień

Znajdująca się w odległości ok. 7 km od Ustronia Morskiego i ok. 9 km od Sianożęt farma wiatrowa jest największą tego typu elektrownią w Polsce. Na jej terenie znajduje się 25 100-metrowych, trójśmigłowych wiatraków, a jej łączna moc wynosi ok. 50 MW. Szacuje się, że moc maksymalna turbin osiągana jest przy wietrze o prędkości około 12 m/s.

img

Plaża

Szeroka, piaszczysta i czysta plaża o długości ponad 2 kilometrów przyciąga tłumy turystów. Znajduje się na niej wyposażona w wyciągarkę linową przystań rybacka dla kutrów, a do dyspozycji plażowiczów dostępne są również trzy mola spacerowe, z których podziwiać można rozległy widok na morskie fale. Warto wspomnieć o tym, że kąpielisko w Ustroniu Morskim zostało wielokrotnie wyróżnione „Błękitną Flagą”, świadczącą o jakości i czystości wody morskiej.

img

Trasy rowerowe i szlaki piesze

Wycieczki rowerowe to znakomity sposób na zwiedzanie i poznawanie malowniczych okolic Ustronia Morskiego. A tras rowerowych pozwalających podziwiać uroki Ustronia i sąsiednich miejscowości jest wiele. Wyśmienita aktywność dla par, rodzin i grup znajomych, jednym słowem dla każdego. Niemniej atrakcyjnym sposobem poznawania uroczych okolic Ustronia są wycieczki piesze, a szlaków dla piechurów w tym rejonie także jest mnóstwo.

img

Lunapark

Miejsce, w którym na brak adrenaliny i emocji narzekać nie można. Przestrzeń gwarantująca mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Na terenie parku znajduje się m.in. Diabelski Młyn, który zabrać może jednocześnie aż 80 osób oraz wysoki na 40 m Booster. A na lubiących jazdę bez trzymanki czeka Street Fighter, czyli karuzela tylko dla odważnych.

img

Skansen chleba

ul. Kołobrzeska 9

W zlokalizowanym w Sianożętach, pokrytym strzechą, drewnianym budynku gości wita zapach pieczonego, świeżego chleba oraz kosz pełen bochenków o różnych kształtach i smakach – razowe, orkiszowe, pytlowe, na miodzie i wiele innych. Oprócz darmowej degustacji atrakcją jest oczywiście możliwość podziwiania zabytków – w tym przypadku głównie dawnych maszyn – choćby młyńskiego koła i kołowrotka. Unikatowe miejsce z duszą i klimatem, do którego wstęp jest bezpłatny.

img

Wieża widokowa Sky-Park

Malechowo 5

Najwyższa wieża widokowa w kraju, z której rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki: na Bałtyk, Ustronie Morskie, Kołobrzeg oraz na malowniczy pas wybrzeża. Na taras widokowy na wysokości 19-go piętra prowadzi 216 schodów, a po drodze na szczyt zamontowane zostały intersujące tablice edukacyjne. Do dyspozycji najmłodszych gości są liczne ścieżki edukacyjne oraz plac zabaw, zaś wszystkich odwiedzających cieszy wizyta w REVITA NATUR PARK – parku, po którym spaceruje się bosymi stopami. To tu właśnie odpoczywają zmysły i czuć wyjątkową bliskość natury.

img

Latarnia morska w Gąskach

ul. Latarników 7

Postawiona została w latach 1876-1878, a wysokość jej wieży sięga prawie 50 m. Jej podstawowym budulcem jest cegła, którą podczas budowy dowożono statkami i wyładowywano na specjalnie postawionym pomoście. Ze szczytu latarni podziwiać można nie tylko Bałtyk, ale także sąsiednie miejscowości: Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście.

img

Aquapark

ul. Polna 3

Centrum Sportowo-Rekreacyjne Helios to wielofunkcyjny kompleks obejmujący pływalnię krytą i otwartą. Na terenie pływalni krytej znajdują się m.in.: sześciotorowy basen pływacki o długości 25 m, basen szkoleniowo-rekreacyjny, gejzery powietrzne, kaskady wodne, stacje masażu wodno-powietrznego, zjeżdżalnia o długości 45 m oraz kręgielnia. Z kolei w kąpielisku otwartym korzystać można z zewnętrznej niecki basenowej o długości 25 m, zjeżdżalni, kortów tenisowych oraz boiska do siatkówki plażowej.

img

Paintball

Grąbnica 2

Znakomita atrakcja dla spragnionych adrenaliny oraz miłośników aktywnego wypoczynku. Na polu paintballowym o powierzchni aż 8000 m² zlokalizowanych jest mnóstwo rozmaitych przeszkód dostosowanych do przeróżnych scenariuszy gier. Oprócz tego znajduje się tu miejsce na grilla i ognisko oraz kącik do odpoczynku i spędzania czasu ze znajomymi. Ponadto uczestnicy zabawy mają zapewniony profesjonalny sprzęt, mundury wojskowe oraz możliwość noclegu.

Kołobrzeg

VacationClub CityGuide

Świnoujście

VacationClub CityGuide

Mielno & Gąski

VacationClub CityGuide

Ustronie Morskie & Sianożęty

VacationClub CityGuide

Szklarska Poręba & Karpacz

VacationClub CityGuide