en de
Rezerwacje
Wybrano: 0
Twoje rezerwacje
pineska

Pink is new green

PROGRAM ECO CSR VacationClub™

Więcej
divider
idea

Idea

VacationClub™ - jesteśmy młodą organizacją, która od początku działalności zwraca uwagę na aspekty związanie z ochroną środowiska, jesteśmy wyznawcami idei podróżowania i turystyki, która nie wprowadza chaosu w ekosystemie, a wspiera jego naturalną odbudowę. Rozwijając VacationClub™ i nasz biznes sukcesywnie wprowadzamy eko rozwiązania, które redukują negatywny wpływ naszej działalności na środowisko naturalne.

Proste patenty, konkretne działania.

car VC e-cars home E-apartamenty paper Eko print delivery Lokalni dostawcy car

VC e-cars

Nasz team odpowiedzialny za porządek i niezawodną czystość w apartamentach VacationClub™ korzysta z floty elektrycznych samochodów. W naszym wewnętrznym żargonie mówimy, że są napędzane nadmorską bryzą Bałtyku, który kochamy. Do 2025 podjęliśmy zobowiązanie wymiany wszystkich samochodów w naszej flocie na pojazdy elektryczne.

home

E-apartamenty

Wchodząc do wakacyjnych apartamentów VacationClub™ nasi Gości przechodzą szybką eko edukację - zapoznają się z naszym przewodnikiem eko pobytu, w którym w kilku krokach informujemy i zachęcamy Gości do ograniczania prania, zużycia energii oraz skrupulatnej segregacji śmieci. We wszystkich apartamentach, zamiast plastikowych jednorazowych opakowań, wprowadziliśmy dozowniki płynów do mycia ciała i naczyń. Edukujemy również właścicieli – proponujmy im montaż w kranach perlatorów znacząco ograniczających zużycie wody.

paper

Eko print

W naszej głównej siedzibie w Warszawie, a także lokalnych 6 recepcjach w drukarkach nie znajdziecie białego papieru. Wewnętrzne dokumenty, a także faktury dla Gości VacationClub™ drukujemy na certyfikowanym FSC szarym ekologicznym papierze z recyklingu.

delivery

Lokalni dostawcy

Wraz z ideą - myślimy globalnie, działamy lokalnie - współpracujemy z polskimi dostawcami, tak, aby pozostawiać najmniejszy ślad węglowy, a także wspierać lokalny łańcuch dostaw i rodzimych przedsiębiorców. Przykładem połączenia lokalności i eko idei jest wprowadzenie w apartamentach produkowanego w Polsce ekologicznego papieru toaletowego, który w 100% pochodzi z makulatury. W tzw. chemię dla naszego teamu houskeepingu zaopatrujemy się u polskiego producenta i wybieramy produkty z recyklingu, wykonane z surowców odnawialnych. Gąbki do mycia naczyń, worki na śmieci pochodzą z polskiej produkcji. Aromatyczna kawa i herbata, których można skosztować w naszych apartamentach produkowana jest specjalnie dla VacationClub™ w Polsce.

To jest wersja dev!
vacationclub.pl