en de
Rezerwacje
Wybrano: 0
Twoje rezerwacje
przyjazd wyjazd
[]
[]
[]

Kraina 44 wysp, czyli jak dojechać do Świnoujścia

2017-04-11
Świnoujście to jeden z najpiękniejszych kurortów w Polsce. Zachwyca nietypowym położeniem oraz największą plażą i najcieplejszą wodą nad Bałtykiem. Wyspiarski charakter miasta może sprawić wrażanie problemu z transportem, ale nic bardziej mylnego! Na miejsce można dojechać z każdego zakątka Polski – samochodem, pociągiem, autobusem, a nawet dolecieć samolotem.

 

Samochodem do Świnoujścia

Osoby jadące z południa Polski np. Wrocławia czy Szklarskiej Poręby mogą dojechać do Świnoujścia drogą krajową nr 3, a osoby wyruszające z centrum kraju, np. z Warszawy, drogą nr 10. Z Trójmiasta do Świnoujścia można dotrzeć krajową „szóstką”, która prowadzi do Goleniowa. Dojeżdżając musimy pamiętać, że jest to miasto położone aż na 44 wyspach. Trzy największe z nich to: Wolin, Krasibór i Uznam. Wolin jest połączona z Krasiborem mostem, dzięki czemu możemy bezpośrednio przedostać się z wyspy na wyspę. Jeżeli chcemy dojechać na Uznam, korzystamy z ogólnodostępnej i bezpłatnej przeprawy promowej. Przeprawę zapewniają promy Bielik, które zabierają pieszych oraz samochody osobowe. Alternatywną drogą, szczególnie dla osób z południa Polski, jest niemieckie przejście graniczne na wyspie Uznam: Świnoujście-Ahlbeck i Świnoujście-Garz. Osoby wybierające tę droga mogą dojechać do kurortu z pominięciem przepraw promowych.

Samolotem do Świnoujścia

60 km od Świnoujścia znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów. Dwie linie lotnicze: krajowy PLL LOT i irlandzki Ryanair oferują swoim połączenia z Warszawy do Szczecina. Na lotnisku można wypożyczyć samochód lub skorzystać z prywatnych busów lub autokarów, którymi bezpośrednio dojedziemy do Świnoujścia. Możliwy jest również przejazd pociągiem na linii Goleniów-Świnoujście.

Więcej o lotach do Szczecina przeczytasz TUTAJ.

Pociągiem i autobusem do Świnoujścia

Do krainy 44 wysp można dojechać również pociągiem i autobusem. Dworzec kolejowy obsługujący połączenia dalekobieżne i regionalne oraz autobusowy znajdują się na wyspie Wolin. W pobliżu dworca autobusowego mieszczą się również przystanki prywatnych busów kursujących do Świnoujścia.

Apartamenty w Świnoujściu

Teraz już wiesz, jak wygodnie dojechać do Świnoujścia. Pora, abyś znalazł komfortowy apartament w Świnoujściu. Sprawdź ofertę VacationClub™ i zaplanuj wymarzony urlop nad morzem już dziś!