en de
Rezerwacje
Wybrano: 0
Twoje rezerwacje
przyjazd wyjazd
[]
[]
[]

Sprawdzony przepis na idealny piknik

2016-06-21
Udany piknik potrzebuje kilku składników. Jest ich niewiele, ale żadnego z nich lepiej nie pomijać. Nie obędzie się na pewno bez miłego towarzystwa, przyjaznych okoliczności przyrody i smakołyków. Sprawdźcie, czy macie wszystko co potrzebne i szykujcie się na wspaniałą zabawę!

Piknik to nie tylko okazja, by przekąsić coś smacznego. To również ciekawy patent, na spędzanie czasu na świeżym powietrzu i zwiedzanie okolicy, w której spędzacie wakacje. Kuchnia w waszym apartamencie VacationClub kryje w sobie wiele możliwości. Wykorzystajcie je, by stworzyć pyszny prowiant na piknik w gronie przyjaciół czy rodziny. Już samo wspólne gotowanie i pakowanie koszyka będzie świetną zabawą! Zaproście do niej swoich bliskich i gości! 

Na pewno przyda wam się kilka koców (w końcu musi być wygodnie i starczyć miejsca dla wszystkich!) oraz specjalny kosz piknikowy. To wygodny i bezpieczny sposób na przetransportowanie jedzenia. W sklepach i supermarketach znajdziecie naprawdę duży wybór różnych koszy - klasyczne wiklinowe (niektóre z nich kryją w sobie komplet naczyń, sztućców i obrus!), z lekkiego i wytrzymałego plastiku, a nawet termiczne. Dobrym rozwiązaniem będą również lodówki turystyczne. Sprawdzą się zwłaszcza w przypadku, gdy zależy wam na zimnych napojach.

Do kosza zapakujcie to, co lubicie najbardziej. Stawiajcie jednak nie tylko na smak potraw. Przygotujcie to, co będzie ładnie i kolorów wyglądało, a przy okazji nie sprawi wam kłopotów podczas jedzenia. Lepiej odpuścić sobie smakołyki, które wymagają chirurgicznej precyzji przy operowaniu sztućcami i nie brudzą. Idealne potrawy na piknik to choćby kruche tarty i quiche oraz muffiny. Możecie przygotować je w wersjach słodkich (np. z sezonowymi owocami) albo wytrawnej. Owoce i pocięte w słupki warzywa to świetne przekąski fit. Są dużo bardziej praktyczne niż sałatki. Niezawodne są również domowe kanapki i burgery. Koniecznie zabierzcie też coś pysznego do picia. Woda, lemoniada albo musujące wino będą świetnie orzeźwiały. 

Lepiej darować sobie pyszności z czekoladą oraz wrażliwymi na temperatury kremami i sosami.

 

Oprócz smakołyków na pewno przydadzą wam się również krem do opalania i preparat przeciwko insektom, papierowe serwetki i ręczniki, jednorazowe sztućce, talerzyki i kubki oraz pojemnik lub woreczek na odpadki. Bycie eco i dbanie o przyrodę jest w dobrym tonie. Plaże w Kołobrzegu, Ustroniu Morskim i Świnoujściu są jednymi z najpiękniejszych na świecie (rokrocznie dostają prestiżowe wyróżenienie - Błękitną Flagę), więc cieszmy się ich czystym piaskiem.