en de
Rezerwacje
Wybrano: 0
Twoje rezerwacje
przyjazd wyjazd
[]
[]
[]

3 mądre triki i spakujesz się bez problemu

2016-07-13
Czego życzyć najgorszemu wrogowi? Przeprowadzki albo konieczności spakowania się(najlepiej całej rodziny!) na urlop! Jeśli wizja przygotowań do wyjazdu przyprawia cię o ból głowy, to nasze triki powinny ci się spodobać.

Kilka sprytnych tricków sprawi, że tym razem bez problemu domkniesz walizkę. Nie powtórzy się również sytuacja, gdy mimo wielkiego nadbagażu już na wakacjach okazuje się, że nie masz klapek, kostiumu kąpielowego albo lekarstw.

1. Planuj

W przypadku pakowania się nie ma miejsca na spontaniczność. Jeśli do tej pory chaotycznie wrzucałeś rzeczy do walizki czy plecaka, to od teraz zapomnij o tym. Teraz zacznij od sporządzenia listy. Pod uwagę weź to dokąd i na jak długo jedziesz. Sprawdź prognozę pogody i nie zapominaj o tym, co planujesz robić. Wypisz swoje aktywności i rzeczy, które będą Ci potrzebne każdego dnia. Do tego doadaj ulubione kosmetyki, gadżety, książki. Jeśli na codzień zażywasz lekarstwa powinny być na szczycie Twojej listy. Jeśli jedziesz z rodziną, o taką samą poproś innych domowników.

2. Odrzucaj, ograniczaj i tnij

Lista gotowa? A więc teraz wyrzuć z niej wszystko, co nie jest niezbędne. Naprawdę potrzebujesz trzech swetrów i dasz radę w tydzień przeczytać pięć sążnistych kryminałów? Bądżmy poważni. Nie potrzebujesz tych wszystkich rzeczy. Tak jak podczas tygodniowego urlopu nie przyda Ci się litrowa butelka szamponu. Kosmetyki przelej więc do małych podróżnych opakowań. Dzięki temu zyskasz bardzo dużo miejsca w walizce, a Twój kręgosłup Ci za to podziękuje.

3. Dziel się

Wyjeżdżasz z przyjaciółmi? Pakujcie się wspólnie. Możecie w ten sposób nie tylko równo rozlokować bagaż pomiędzy walizkami (pomocne rozwiązanie, gdy podróżujecie samolotem), ale też nie dublować pewnych rzeczy. Jeśli ty i twoja przyjaciółka używacie tego samego balsamu, to przecież możecie w wakacje zużyć razem jedną butelkę! Będzie lżej, łatwiej i taniej. 

Dzielić możesz również przestrzeń i koszty wypocznku. Wśród apartamentów wakacyjnych VacationClub znajdziesz też takie, w których mieszkać może nawet 6 osób. Zbierz przyjaciół i ruszajcie nad morze!